BU BAYRAM HEDİYE ET KAMPANYASI

Hediye Et Kampanyası nedir?

İlçemizde Kurban Bayramı dönemlerinde gerçekleştirilerek sürekliliğinin sağlanması hedeflenen, vatandaşın gönüllü katılımıyla sürdürülecek kurban eti bağışıdır.

Uygulama, kurban kesebilen bağışçılarımız ile çeşitli gerekçelerle kurban kesemeyen, belediyemiz tarafından takibi ve sosyal incelemesi yapılmış aktif yardım almakta olan vatandaşlarımız arasında sosyal yardımlaşma örneği olacaktır.

Gerçekleştirilmesi planlanan kampanyayla ilçemizde yaşayan vatandaşlarımızın sosyal yardımlaşma faaliyetlerine katkı sağlayacak yeni bir örnek çalışma başlatmak ve bu yardımlaşmayla ihtiyaç sahiplerinin mağduriyetinin bir nebze olsun önüne geçilmesi amaçlanmaktadır.

Kampanya Katılım Şartları

1. Bağışı yapılacak etler; İslami kurallara uygun olarak kesilmiş Kurban etinden olmalıdır.

2. Etler, hijyenik olarak kesilmiş ve muhafaza edilmiş olmalıdır.

3. Bağış poşeti içinde halkın genelde tüketmediği sakatat, baş, kuyruk, işkembe, bağırsak ve akciğer gibi bölümler kesinlikle olmayacaktır.

4. Bağış, parçalanarak küçültülmüş lop ve kemikli etlerden 3-5 kiloluk olarak poşetlenecektir.

5. Bağış, Pendik Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü tarafından sosyal incelemesi yapılarak ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilmiş ve halen sosyal yardım yapılmakta olan ailelere iletilecektir. Bağışın kabulunü ve ihtiyaç sahibine iletilmesini Pendik Gönüllüleri gerçekleştirecektir.

6. Bağış yapılacak olan kesilip hazırlanmış kurban etleri bayramın 2.ya da 3.günü evinizden alınıp dağıtımı yapılacaktır.

7. Bağış alınan etler, ekipler tarafından bekletilmeden veri tabanında kayıtlı en yakın adrese teslim edilecektir. Etler ihtiyaç sahibine ulaştığında bağışçı Kısa Mesaj yoluyla bilgilendirilecektir.

8. Bağışçı ve ihtiyaç sahibi bilgileri, kişilerin incinmemesi ve bilgi güvenliği kanunu gereğince kimseyle paylaşılmayacaktır.